Eric Ludy – Uzdodot neērtus jautājumus

Eric Ludy – Uzdodot neērtus jautājumus

 

Avots (video): http://www.youtube.com/watch?v=CrNQnrI0Uug (Eric Ludy – Asking the Tough Questions; video ilgst 7m:31s)

 

 

No kā tu esi atkarīgs? Kas tevi šajā dzīvē aizrauj? Ir kaut kas, kas tev liek piecelties no dīvāna. Kas tas ir?

 

Zelts vai Dievs? Izvēlies. Jo Mateja evaņģēlijā 6:21 ir teikts: „Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds.” Kurš no abiem tavai sirdij šķiet tīkamāks? Kurš dzen tevi uz priekšu? Kurš no abiem pamodina tevi no rīta? Kurš tevi pieceļ no dīvāna? Kurš no abiem liks tev riskēt ar veselību un dzīvību?

 

Zelts? Vai Dievs?

 

Vai tu patiesi uzticies Viņam? Vai tu tici, ka Viņa Vārds faktiski ir Dieva Vārds, un šis Vārds pilnībā atspoguļo Visvarenā taisnīgumu? Viņš apsola atbalstīt tos, kuri tic; un Viņš nemelo! Tātad, vai tu vēlies to atklāt šai paaudzei, lai pierādītu, ka tavs Dievs ir uzticams? Vai arī… tu esi viens no tiem blēžiem, kuri saka „Es lūdzu Tevi, piedod man.”

 

Tu esi aizņemts! Un tāpēc – lai gan tur ārā ir mirstoša pasaule un pat kāds, kurš ir tepat uz ielas – mēs sakām „Es lūdzu Tevi, piedod man. Es neesmu gluži tas cilvēks, kurš spēj to paveikt.” Nu, C.T.Studd* bija 52 gadus vecs, kad viņš gulēja uz nāves gultas! Viņš teica: „Dievs, nepaej man garām!” Redziet, ir atšķirība starp mums un C.T.Studd. Mums vajag to, kas viņam bija!

 

Vai mūsu vidū ir kāds kā C.T.Studd, kurš vēlas teikt: „Man vienalga, kas no tā iznāks. Tur taču ir pazudušie. Tur ir tie, kuriem ir nepieciešams Jēzus Kristus. Dievs sūti mani.” Vai tev labāk patiktu, ka kāds cits ietu tavā vietā? „O, Dievs, paldies Tev par šo domu. Es uzskatu, ka šajā situācijā, iespējams, labāk būtu, ja kāds cits ietu manā vietā. Es gribēju teikt, ka domāju, vai Tu nevarētu man piedāvāt vēl kādas opcijas? Tāpēc, ka patiesībā šī opcija neuzrunā mani. Vai Tev ir tāds kā garāks saraksts, no kura es varētu izvēlēties amata aprakstu, kurš man patiktu?” Vai tu atļausi kādam citam iegūt amata aprakstu, ko Dievs ir izveidojis speciāli tev?

 

Vai tev ir kāda robeža tavai paklausībai? Nu tas būtu kā – „Es sekošu Dievam līdz šai vietai, bet… jebkas aiz šī punkta ir ekstrēms.” Kurš to izdomāja? Vai tad tu nepiederi Dievam? Vai tad tu neapzinies, ka Viņš izpirka tavu miesu? Tu piederi Jēzum Kristum. Tu esi pakļāvis savu dzīvi Viņam; Viņš ar tevi var darīt, ko vēlas. Tad, kas tu tāds esi, lai dotu savu dzīvi Jēzum Kristum un pēc tam definētu nosacījumus par to, kā Viņš lietos tavu dzīvi?

 

Vai tevi ir robeža tavai paklausībai? Jo, ja tev ir robeža tavai paklausībai, kaut kas nav kārtībā ar tavu kristietību. Vai es vēlos kalpot, ja to aizmirsīs un par to neviens neaplaudēs? Mums patiešām patīk būt atpazītiem, un mums patiešām patīk aplausi. Vienkārši atzīsim to, un tad atbildēsim uz jautājumu. Vai mēs vēlamies no tā atteikties? Vai es vēlos atteikties no dzīves ērtībām? Ja kāds no jums ir amerikānis, tad jūs zināsiet, cik ļoti mēs novērtējam dzīves ērtības. „Dievs patiesībā taču negribētu, ka es atteiktos no tā, vai ne? Tā nav pareizi!”

 

„Vai tu vēlies?” – šis ir īstais jautājums. Tas nenozīmē, ka Viņš prasīs no tevis būt vienkārši nožēlojamam. Jautājums ir – „Vai tu vēlies iet, kur nav ērtību?” Uz šīs pasaules ir vēl citas vietas, un ja neesi daudz ceļojis, tu atklāsi, ka tās nav gluži tādas kā Amerika. Vai zināji tādas vietas kā Austrumtimora, Afganistāna, Irāka, Libērija. Nu ir kādas vietas citur pasaulē, kur klājas grūtāk! Libērijai pat nav elektrības! Asfaltēti ceļi! Un viņiem ir vajadzīgs Jēzus Kristus.

 

Vai tu vēlies atteikties no dzīves ērtībām par labu savam Kungam? Starp citu, dzīve uz šīs zemes ir ļoti īsa. Vai tu vēlies atteikties no savas eksistences īsā laika posma, lai pilnvērtīgi kalpotu savam Kungam, lai arī ko tas maksātu? Vai es vēlos doties uz jebkuru vietu, par spīti bīstamībai un nezināmajam? Uz jebkuru vietu! „Jebkur” – ir īstais jautājums. Ne tikai drošās un ērtās vietas! Jebkur! Kungam un Valstībai par godu! Jo, ja tu teiksi „Nē”, ko tad tu gaidi, ka kāds no šīs paaudzes teiks „Jā”?

 

Vai es esmu gatavs atteikties no savas reputācijas? Kad tu kalpo Jēzum Kristum, tevi sāk pārprast. Tas ne vienmēr notiek uzreiz, bet dažreiz arī uzreiz. Cilvēki sāk skatīties uz tevi un saka: „Kas gan tev kaiš?” Un viņi sāk arī palaist mazas baumas par tevi. Visāda veida pasaciņas var virmot starp cilvēkiem un arī internetā. Tu pastāvi par kaut ko, un nekavējoties tu tiec pārprasts. Nicināts, dažreiz vārds ‘ienīsts’ vislabāk aprakstītu notiekošo. 22. Psalmā (7.pants) Jēzus tika aprakstīts kā „tārps un ne cilvēks”. Vai tu šajā paaudzē vēlies būt tārps un ne cilvēks?

 

Vai es vēlos mirt jauns Kristus dēļ? Vai es vēlos dzīvot vientuļš starp pagāniem? Vai es vēlos paciest sāpes? Vai es vēlos būt nekas, niecība, neviens Jēzus Kristus dēļ? Vai tev ir vajadzīga slikta slava? Vai tu vēlies kalpot nepamanīts? „Nu, es varētu iet Āfrikas vidienē, bet viņiem nav ziņu reportieri ar kamerām, kas varētu uzfilmēt visus manus labos darbus! Man ir nepieciešams būt pamanītam! Vai tad Dievs nevēlas, lai mēs būtu slaveni, lai Viņš varētu izveidot vārdu priekš Viņa paša? Ja mana slava pieaug, varbūt tādā veidā arī Viņa slava pieaug!” Nē, patiesībā tas darbojas tā – Viņš pieaug tev samazinoties. Tas ir lielais noslēpums pieaugšanai Debesu Valstībā. Mēs paejam nost. Vai tu vēlies būt viens no Kristus neredzamajiem kalpotājiem? Vai arī tev ir jābūt vienam no Kristus redzamajiem kalpotājiem? Vai šeit ir runa par tavu reputāciju, vai tomēr par Viņa reputāciju? Es vēlos, lai tu saprastu, ka tas, ko mēs šeit definējam, nav ekstrēmā kristietība, bet.. kristietība. Tā tas vienmēr ir bijis.

 

Zelts vai Dievs? Kas no šiem tevi pieceļ no dīvāna? Kurš no abiem liks tev riskēt ar veselību un dzīvību?

Zelts? Vai Dievs? Ar ko tu riskētu, lai iegūtu vairāk? Jo vīrieši un sievietes visas vēstures gaitā ir riskējuši, lai iegūtu zeltu. Bet kurš no mums vēlas riskēt ar mūsu dzīvi un pilnībā to atdotu, lai iegūtu vairāk Dievu? Vairāk Dievu…?

 

Zelts vai Dievs? Izvēlies..

 

 

* Charles Thomas Studd, vairāk zināms kā C. T. Studd, piedzima 1860. gada 2. decembrī Spratton, Ņūhampšīrā, Anglijā un bija zināms kā misionārs Ķīnā un Indijā, kā arī nesavtīgs evaņģēlija vēsts atbalstītājs. Vairāk (angliski): http://en.wikipedia.org/wiki/Charles_Studd

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s