No kurienes radušās rases?

No kurienes radušās rases?

 

Autors: Creation Today
Tulkoja: Gatis Brediks un Sintija Blumberga-Bredika

http://www.drdino.com/where-did-the-races-come-from/  

 

 

 

Patiesībā ir tikai viena rase – cilvēku rase. Kā redzams, uz zemes pastāv vairākas atšķirīgas ādas krāsu cilvēki, kuriem ir atšķirīgas īpatnības, bet rase ir viena un tā pati. Apustuļu darbu 17. nodaļā ir sacīts, ka visas tautas ir no vienām asinīm. Tā kā Svētie Raksti neatklāj, no kurienes ir šīs atšķirības, daudzi nāk klajā ar dažādām teorijām.

 

Vidēji – brūna ādas krāsas teorija

Viena teorija saka, ka Ādams un Ieva bija vidēji brūni, iespējams, tāpēc, ka viņi tika radīti no zemes. Vidēji brūns pāris radīja visas rasu krāsas; viņiem varēja būt simts bērni vai vairāk, pārstāvot visas krāsas pirmajā ģimenē.

 

Kaina zīmes teoriju

Otra teorija saka, ka pirmā krāsu dalīšana radās, kad Dievs pielika zīmi Kainam (1.Mozus 4:15) pēc tam, kad viņš nogalināja Ābelu. Bībele nepaskaidro, kas ir šī zīme, bet daži ir mēģinājuši apgalvot, ka Kains kļuva par pirmo melnādaino cilvēku. Protams, šī teorija paskaidro tikai divas krāsas un neņem vērā Plūdus, kas atkal padarīja cilvēci par vienu ģimeni.

 

Kānaāna lāsta teorija

Trešā teorija saka, ka Noa nolādēja Kānaānu pēc tam, kad Noa piedzērās (1.Mozus 9:25). Daži cilvēki domā, ka Kānaāns kļuva par pirmo melno cilvēku. Tomēr nevajadzētu uzskatīt, ka kāda no cilvēku krāsām ir nolādēta. Šī teorija paskaidro tikai divas krāsas. Bībele saka, ka Kānaānam ir jābūt par vergu vergiem. Daži ir izmantojuši šo pantu ar tā izkropļoto loģiku, lai pamatotu verdzību.

 

Bābeles torņa teorija

Ceturtā (visiespējamākā) teorija saka, ka rases radušās no Bābeles torņa. 1.Mozus 10:20 saka: „Tie bija Hama dēli pēc savām dzimtām, pēc savām valodām, savās zemēs un savās tautās”. Iespējams, visas ģimenes, zemes, tautas un valodas ir radušās vai attīstījušās no šī notikuma. Varbūt krāsas tika dievišķi radītas tajā laikā vai varbūt tās ir tikai dabisks produkts no nelielas cilvēku grupas, kuri runā savā dzimtajā valodā un precas ar saviem cilts cilvēkiem. Rasu iezīmes kļūst vēl izteiktākas, krustojoties mazām radniecīgām grupām.

One comment

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s