Kā pierādīt vai Dievs eksistē? Loģika.

Kā pierādīt vai Dievs eksistē? Loģika.

Autors: Joshua Joscelyn

Pēdējā zināmā adrese (Last known address): http://www.drdino.com

Kāpēc mums ir jābūt loģiskiem? No kurienes nāk loģika? Kurš definēs, kas ir un kas nav loģisks? Loģikas īpatnības ir interesanta liecība par Dievu huntās ir ierakstītas pat visdedzīgākā neticīgā sirdī – vai viņam tas patīk vai nepatīk. Un pirms esat iestrēdzis notiekošajā debatē ar neticīgo par Bibliskā Dieva eksistenci, mums ir jāvelta brīdis, lai pārbaudītu viņa loģiku. Nē, es nedomāju pārbaudīt viņa iemaņas, izvairoties no maldiem vai savirknējot priekšnoteikumus pareizā secībā. Tas patiesībā ir daudz vienkāršāk, patiešām. Kad neticīgais argumentē pret Biblisko Dievu, pajautā sev ļoti svarīgu un fundamentālu jautājumu par viņa loģiku: Kāpēc tā pastāv?

Padomā par to. Evolūciju atbalstošam neticīgajam nebūs problēmu argumentēt, izmantojot viņa spiešanas spējas. Viņš debatēs par katru pierādījuma detaļu, kuru tu viņam izklāstīsi, un, kaut arī viņa loģika bieži ir nepilnīga, viņš joprojām mēģinās izmantot to. Bet kāpēc? Galu galā, tas nesaskan ar viņa pasaules uzskatu. Tā nav saskaņā ar viņa uztveres veidu par realitātes elementiem. Piemēram, evolūcijas piekritējs un reizē neticīgais parasti uzskata, ka mēs esam šeit nonākuši nejaušu procesu (nekontrolētu izmaiņu vadītu) rezultātā, un ka visas lietas ir būtiski mainījušās kopš Lielā Sprādziena. Kaut kādā veidā eksplodēja „nekas” un no tā būtiski elementi veidoja citus elementus, kuri izveidoja dzīvību un kuri galu galā radīja visu, ko mēs redzam mums apkārt. Īstenība (saskaņā ar viņa pasaules skatījumu) sāka pastāvēt nejauši, tad attīstīties dažādos veidos un dažādos reģionos, un visbeidzot izveidoja visa Visuma apskaužamāko objektu – neticīgā smadzenes.

Tomēr šajā pasaules uzskatā pastāv fundamentāla problēma. Kā tajā tiek apskatīti tādi koncepti kā nemateriālie, nemainīgie un universālie loģikas likumi? Kā gan enerģija un matērija ir savstarpēji saistīta ar loģikas likumiem, kurus nevar pacelt, uzzīmēt vai saspiest? Fakts ir tāds, ka neticīgais nevar izskaidrot savu loģiku kā tādu, viņš vienkārši to pielieto. Viņš tikai zina, ka lietām jābūt loģiskām. Tu vari dzirdēt kā neticīgais demonstrē to savās prasībās pēc pierādījumiem, argumentiem un zinātni. Bet vai tas varētu būt, ka loģika ir savienojama tikai ar Dievu un Viņa Vārdu? Galu galā, tāpat kā loģika, Dievs ir nemateriāls, nemainīgs un universāls. Viņš ir tas pats kas vakar, ir šodien un būs mūžīgi. Viņu nevar pacelt, uzzīmēt un saspiest. Patiesībā, kristieši ir vienīgie, kuriem ir pamatots iemesls lietot loģiku. Loģikas likumu pārkāpšana noved pie viltus liecības un Dievs to nepārprotami ir aizliedzis. Kristieši tic Bībelei, kura saka, ka Dievs radīja visu, ieskaitot tādas abstrakcijas, kā dabas likumus, morāli un loģiku.

Acīmredzot neticīgajam nav izskaidrojuma viņa loģikas (kas atbilst viņa pasaules skatījumam) pielietojumam. Patiesībā, viņam ir jārīkojas kristiešu pasaules skatījuma ietvaros, lai vispār varētu diskutēt par jebko! Šeit var lietot analoģiju ar cilvēku, kurš mēģina argumentēt pret gaisa eksistenci. Viņam vajag ieelpot to, lai argumentētu pret to! Tādejādi neticīgais nolaižas līdz muļķībai, cenšoties argumentēt pret Dievu, kaut arī lieto Dieva likumus savā argumentācijā. Viņš izliekas par neticīgo, lai gan viņš to dara izmantojot instrumentus, kuri var parādīt tikai nemateriālā, nemainīgā un universālā Dieva eksistenci. Viņš varētu mēģināt argumentēt par pagātni, ka loģiku ir izveidojis cilvēks, bet tas nozīmētu, ka cilvēks varētu mainīt loģiku. Cilvēks var noteikt, ka divi plus divi ir pieci. Taču mēs instinktīvi zinām, ka tas ir pretēji loģikai un tādējādi tas nevarētu darboties.

Dieva Likums ir ierakstīts mūsu sirdīs, kā apliecinājums, ka Dievs ir. Varētu iesaistīties debatēs ar neticīgo izceļot vēl citus Dieva eksistēšanas pierādījumus. Tie liecina (lai gan viņš to varētu arī neatzīt), ka pat neticīgais darbojas pamatojoties uz zināšanām par Dievu, neatkarīgi no tā, cik dedzīgi viņš apspiež šīs zināšanas. Neticīgais izmanto pamatojumus, kuri nemainās, kuri ir pārāki par matēriju un kuri turklāt visās vietās un laikos ir tie paši. Bet tādā veidā viņš izmaina paša sludināto pasaules uzskatu. Un tā katru reizi, kad neticīgais piesauc loģiku, viņš apliecina Lielo Dievu, kurš nemainās, kurš stāv pāri matērijai un kurš turklāt ir visās vietās un laikos viens un tas pats.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s