1. Mozus grāmatas pirmās 12 nodaļas – patiesas vai nepatiesas?

1. Mozus grāmatas pirmās 12 nodaļas – patiesas vai nepatiesas?

 

Autors: Michael Ford

Tulkoja: Mārcis Rožkalns

Originally published in English: THE FIRST 12 CHAPTERS OF GENESIS—TRUE OR FALSE? by Michael Ford

http://www.drdino.com/the-first-12-chapters-of-genesis%E2%80%94true-or-false/  

 

Tas varētu būt vissvarīgākais „patiess-nepatiess” pārbaudījums, kāds jebkad ir bijis. Kādēļ gan ir tik daudz uzbrukumu 1. Mozus grāmatai, it īpaši pirmajām 12 nodaļām? Tie, kuri nevēlas iesaistīties šajā diskusijā, bieži saka: „Kāda tam nozīme, vai stāsti par Radīšanu, Ādamu un Ievu, vispasaules Plūdiem, Ābrahāmu vai citi stāsti ir patiesi?” Vienkārša atbilde ir: ikviena Bībeles Lielā Doktrīna sākas 1. Mozus grāmatas pirmajās 12 nodaļās – Dieva rakstītajās liecībās. Ja šos ziņojumus varētu pierādīt kā nepatiesus, tad viss, kas teiks Bībelē, kļūst aizdomīgs. Galu galā, kādēļ ticēt Bībelei, ja tā ir balstīta uz mītiem un pasaciņām pirmajās 12 nodaļās? Tieši tāpēc Bībeles apstrīdētāji centīgi ignorē pretējās puses lielo pierādījumu daudzumu.

Bībele pirmajās 12 nodaļās ir ne tikai akurāta savos ierakstos, bet tā arī pilnīgi sader ar pārējiem Rakstiem, atklājot pašu mūsu Kunga Jēzus Kristus Personu. Piemēram, apskatiet, kas tai ir sakāms par Radīšanu. Tā ne tikai saka „Dievs radīja”, bet tā saka mums, kā Viņš to izdarīja – „īstenoja to izsakot”. 1. Mozus grāmatas pirmajās divās nodaļās vārdi „Dievs teica” ir atkārtoti 11 reizes. Tas ir ļoti būtiski, jo vēlāk apustulis Jānis atklāj: „Iesākumā bija Vārds, un Vārds bija pie Dieva, un Vārds bija Dievs. Tas bija iesākumā pie Dieva. Caur Viņu viss ir radies, un bez Viņa nekas nav radies, kas ir.” (Jāņa 1:1-3). Pavirši skatoties mēs redzam kā Dievs īsteno lietas izsakot tās, taču tur ir kas vairāk. Radīšana pati par sevi ir nesaraujami saistīta ar Personu, ko sauc par Vārdu, kas ir Pats Dievs.

Jānis mūs neatstāja neziņā par Tā identitāti, ko sauca par Vārdu, bet viņš vispirms mūs tur neziņā ar šiem vārdiem: „Viņš bija pasaulē, un pasaule caur Viņu radusies, bet pasaule Viņu nepazina.” (Jāņa 1:10). Tad Jānis atklāj pilnu identitāti: „Un Vārds tapa miesa un mājoja mūsu vidū, un mēs skatījām Viņa godību, tādu godību kā Tēva vienpiedzimušā Dēla, pilnu žēlastības un patiesības.” (Jāņa 1:14). Tādēļ ikviens, kas zina šos uzstādījumus (par tā Kunga Jēzus Kristus identitāti), pēkšņi ir aci pret aci ar paziņojumu, ka Viņš bija dievišķa Persona, kura radīja debesis un zemi. Bet tā var būt patiesība tikai tad, ja vārdi 1. Mozus grāmatā ir fakts! Redziet, ir ļoti liela nozīme un atšķirība tam, vai 1. Mozus ir patiesa, vai nav.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s