Vai Ādams un Ieva bija pirmie cilvēki?

Vai Ādams un Ieva bija pirmie cilvēki?

Autors: Jonathan Sampson

In English: Were Adam and Eve the First People? [http://www.drdino.com/read-article.php?id=1&c=26]

 

Tas ir ļoti interesants jautājums. Lai nu kā, Bībele saka, ka Ādams bija pirmais vīrietis (1. Korintiešiem 15:45). Ievu sauca par visu dzīvo māti (1. Mozus 3:20). Bībele ļoti skaidri pasaka, ka dēļ Ādama visi mirst (1. Korintiešiem 15:22) un Kristū var iegūt dzīvību (1. Korintiešiem 15:22). Tādēļ, ja citi cilvēki, kas nenāca no Ādama, ir dzīvi, tad tie nevar būt izglābti. Kristus nāca izpirkt visus, kuri ir miruši Ādamā. Daži cilvēki uzskata, ka tolaik Ādama un Ievas apkārtnē bija jābūt arī citiem iedzīvotājiem – dēļ tās „problēmas”, ar kuru Kainam bija jāprecas. Kains bija Ādama un Ievas dēls. Bībele izskaidro kā Kains nogalināja savu brāli Ābelu un dēļ sava nodarījuma tika izraidīts.

Bībele saka, ka Kains devās uz Nodas zemi un atzina savu sievu. Daži cilvēki domā, ka tas nozīmē – Kains savu sievu atrada Noda zemē. Tātad jautājums ir – ja Ādamam un Ievai bija Kains un Ābels, un Kains nogalināja Ābelu, tad ko Kains apprecēja? Tā vien šķiet, ka atbilde uz jautājumu balstās uz pieņēmumu, ka citi cilvēki, kas nebija saistīti ar Ādamu un Ievu, bija dzīvi tajā laikā; taču, ja mēs mācām turēties pie Dieva Vārda un nevis pie cilvēka kļūdīgā vārda, mēs nekad nebūsim pievilti. 1. Mozus grāmata 5:4 izskaidro, kā Ādams dzīvoja 800 gadus un viņam bija dēli un meitas!

Cik daudz bērnu diviem cilvēkiem varētu būt 800 gados! Tātad, visticamāk, Kains apprecēja savu māsu. Tas mūs novestu līdz pavisam jaunam jautājumam: vai tas bija pareizi – brāļiem un māsām precēties?  Likumi, kas to aizliedza, tika doti pēc 2000 gadiem. Otrkārt, viņi nepieredzētu nevienu no mūsu šodienas ģenētiskajām problēmām, kuras rodas starp tuvu radinieku vairošanos. Tas ir pavisam citāds jautājums, tādēļ es pie tā apstāšos! Noskatieties Dr. Hovinda DVD ar nosaukumu „Ēdenes dārzs”, kurā ir vairāk stāstīts par Kainu un viņa sievu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s